Pracoviská

 • Pre zamestnávateľov:
  Upravte pracoviská tak, aby sa v nich dalo menej sedieť. Môžete zvážiť pracovné stoly s možnosťou státia, stacionárne bicykle v kanceláriách, podporovať členstvo vo fitnes centrách, prestávky na kávu s aktívnymi prechádzkami či dokonca pracovné porady vonku na čerstvom vzduchu.
  Skúste kontaktovať miestny športový klub alebo fitnes centrum a zorganizujte v spolupráci s nimi každý týždeň pravidelnú pohybovú obednú prestávku či už na pracovisku alebo vonku.
  Podporte skupinu nadšených zamestnancov, aby inšpirovali ostatných kolegov k pohybu napr. vo forme spoločného aktívneho dochádzania do práce alebo organizovaním spoločných športových podujatí.

 • Pre zamestnancov
  Buďte aktívni počas svojho pracovného dňa. Použite schody namiesto výťahu, vymeňte prestávku na kávu v kancelárii na krátku prechádzku na čerstvom vzduchu, choďte osobne za kolegom do inej kancelárie namiesto telefonovania a písania emailov – všetko sa počíta.
  Popremýšľajte, ako by ste mohli využiť svoje každodenné dochádzanie do práce tak, aby ste boli fyzicky aktívnejší. Chôdza, cyklistika, beh – alebo len vystúpiť o jednu či dve zastávky skôr z autobusu môže urobiť veľký rozdiel.
  Namiesto trávenia obednej prestávky posediačky pri jedle, môžete zmeniť svoje prostredie a dať si prestávku v podobe behu, návštevy fitnes centra alebo prechádzky. Vrátite sa späť sviežejší a aktívnejší!

 • #BeActive tip: Začnite krokomerovú výzvu - odštartujte v práci krokomerovú výzvu a inšpirujte zamestnancov zo všetkých kancelárií a pracovísk, aby boli aktívni. Čím viac krokov urobia, tým viac urobia niečo pozitívne pre svoje zdravie. Stanovte si cieľ na 10000 krokov denne a odmeňte najlepších „chodcov“ skvelou cenou. Krokomer meria počet krokov v akejkoľvek pohybovej aktivite, ktorá zahŕňa pohyb bokov. Jeho jednoduché verzie sa dajú stiahnuť ako aplikácia do mobilov.
 • #BeActive tip: Začnite hydratačnú výzvu - väčšina ľudí nepije dostatočne v práci, aj keď je to dôležité na udržanie zdravia. Zaveďte si preto v práci hydratačnú výzvu. Stanovte si vlastnú dobu trvania výzvy – od jedného dňa do jedného mesiaca – aby si zamestnanci sledovali vlastnú spotrebu vypitej vody. Súťaž môže prebiehať medzi jednotlivcami alebo tímami a je to tiež pekná teambuildingová aktivita.

 


logo erasmus2

Copyright Národné športové centrum © 2021
kontakt fb color   kontakt youtube color