#BeActive Village 2021

04.09.2021 / 15.00 – 20.00
Štrbské Pleso – Areál pod mostíkmi

Národné športové centrum otvorilo Európsky týždeň športu na Štrbskom Plese.

Štrbské Pleso 4.9.2021 (NŠC) – Zažili sme veľkolepú bubnovú show, stretli sme sa s našimi športovými hviezdami a vyskúšali sme si rôznorodé športové aktivity. Všetko toto v krásnom prostredí Vysokých Tatier.

Nechýbal najznámejší slovenský boxer Tomi Kid Kovács, tanečník Ladislav Cmorej či reprezentačný hokejový útočník z popradského ľadu Patrik Svitana.

Štvrtého septembra sa konala športová akcia #BeActive Village na Štrbskom Plese, ktorá bola jedna z vlajkových lodí Európskeho týždňa športu na Slovensku. Premiérový presun do Tatier priniesol návštevníkom možnosť vyskúšať si rôzne športové aktivity a stretnúť špičkových slovenských športovcov či skvelých umelcov pod štítmi Vysokých Tatier. Celé podujatie sa nieslo v priateľskom športovom duchu a návštevníci nezapreli svoju súťaživosť.

Skvelou moderátorkou podujatia bola športová moderátorka Oľga Konečná Hamadejová, ktorá má športového ducha v krvi.

Podujatie zahájila energická bubnová show v podaní skupiny Batacuda a následne podujatie oficiálne otvoril štátny tajomník pre šport MŠVVaŠ SR Ivan Husár spolu so starostom obce Štrba Michalom Sýkorom a riaditeľom Národného športového centra, organizátora podujatia, Vladimírom Baluškom.

Návštevníci si vyskúšali chvaty v karate, ako správne použiť paličky pri Nordic Walking s Luciou Okoličányovou, gymnastiku, basketbal, laserový biatlon či hokejové cvičenia s hokejistami HK Poprad. Veľký záujem detí a nadšenie z cvičení pod „dohľadom“ vynikajúcich aktívnych a bývalých olympionikov, športovcov Národného športového centra, hokejistov HK Poprad je zrejmé aj z fotografií.

Nemenej zaujímavé boli vystúpenia na hlavnom pódiu, kde sa sa nám predstavili všetci účastníci – zástupcovia jednotlivých športov, aby predstavili svoj šport a zaujali deti pri možnom výbere, ktorou cestou sa vybrať.
Tancom potešil folklórny súbor Letnička, k pohybu tancom vyzval všetkých Laco Cmorej a ladnosť v kombinácii tanca, laserov a akrobaciepredstavila skupina Vertigo. Všetci účinkujúci svojimi výkonmi potešili dušu, oko a vytvorili nezabudnuteľný zážitok.

Športová udalosť roka spod Tatier priniesla neopakovateľnú atmosféru, veľa zábavy a úsmevov na tvárach športujúcich detí. Tešíme sa na pokračovanie v Bratislave. V sobotu dňa 25. septembra sa v parku Paneurópskej Vysokej školy uskutoční #BeActive Night s rovnakým programom ako na Štrbskom Plese.

Fotogaléria z BeActitve Village 2021:

Obsah článku

Podobné články